12. maja, 2010
|

Veganski recepti

Rženi kruhki z avkadom, čičeriko in paradižniki

Potrebujemo:

  • nekaj kosov rženega polnozrnatega kruha
  • 1 avokado
  • 4 paradižnike
  • 2 jedilni žlici oljčnega olja
  • 2 čajni žlički balzamičnega kisa
  • sol in poper po okusu

Namaz, ki ga pripravite takole:

  • V blenderju zmešaš 1 skodelico kuhane čičerike, 1/4 skodelice ekoloških konopljinih semen, 2 stroka česna, 3 jedilne žlice oljčnega olja, limonin sok, malo kumine in sveže mletega črnega popra.

Celoten postopek je sila preprost:

  • Pečico ogrejte na 230 stopinj Celzija.
  • Paradižnike, narezane na rezine, položite na pekač in jih poškropite z mešanico oljčnega olja in balzamičnega kisa. Nato jih narahlo še solite in poprajte.
  • Pecite jih 25-30 min, da bodo paradižnički začeli že rahlo karamelizirati.
  • Medtem ko se paradižniki pečejo, pripravite ostale sestavine. Kruhke popecite in nanje namažite čičerikino-konopljin namaz.
  • Avokado zmečkajte z vilico in namažite po kruhkih. Po okusu lahko avokado na kruhku še rahlo posolite in poprate.
  • Ko so paradižniki pečeni, jih položite na vrh sendviča in takoj ponudite.

Zraven paše sveže stisnjen korenčkov sok za vitamine, za barvo, za zdravje!

Diana vlahnič

Certificirana svetovalka tradicionalne kitajske medicine

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

0
Košarica
V kolikor s tem soglašate (kliknete na zadevni gumb) bomo na vašo napravo poleg obveznih piškotkov namestili tudi analitične piškotke in piškotke naših oglaševalskih partnerjev (Google Analytics, FB pixel, ipd). Več o naši rabi piškotkov najdete na tej povezavi.