Po kategoriji
Po težavi & namembnosti
Top Seller
Večina predelanih živil, kuhanih, sušenih, pečenih in cvrtih žveplo izločajo, zato ga v naši prehrani začne hitro primanjkovati, sploh če ne zaužijemo dovolj svežega sadja in zelenjave.
Po raziskavah sodeč je pri večini ljudi prisotno pomanjkanje žvepla v telesu, ki s starostjo strmo narašča. Zato priporočamo jemanje MSM, k vaši uravnoteženi prehrani.
Žveplo v našem telesu zaseda tretje mesto po pomembnosti in koristi za naše telo (glede na našo težo, pa žveplo predstavlja kar četrtino skupne mase). Polovico količine žvepla v telesu se nahaja v naših mišicah, koži in kosteh. Nove študije celo nakazujejo, da je žveplo v telesu tako pomemben element, da se lahko postavi ob bok vitaminu C, saj mora naše telo za zdravo in normalno delovanje ohranjati vrednost žvepla skozi cel čas.
Telo na dan porabi za 1/8 čajne žličke žvepla, s čimer ohranja prepustnost membran in preprečuje trdenje tkiv.
Nove celice, ki v telesu nastajajo, potrebujejo žveplo, ki pa se nahaja (ob zadostnem vnosu) tudi v hemoglobinu krvi.
Žveplo v telesu je pomembna sestavina pri tvorbi kolagena, elastina, hrustanca in keratina. Skrbi za prožnost mišic, moč in njihovo krepitev, za kosti, sklepe in notranje membrane, za pravilno delovanje encimov, hormonsko ravnovesje in pravilno delovanje imunskega sistema.
Pomaga tudi k zdravi koži, lasem in nohtom, zato žveplo pogosto imenujejo kar ‘mineral lepote‘.
Nastaja pri rastju alg v oceanih in izhlapeva v oblake. V obliki dežja pade nazaj na zemljo in postane hrana in hranilo za vse zemeljske organizme. Tako je visoko koncentriran v rastlinah izpostavljenih obilnemu deževju npr. skorja borovcev, divjih trav, aloe vera, … Z ekstrakcijo iz teh rastlin se pridobiva prah oz. majhni kristalčki, ki so topni v vodi. Je brez vonja in rahlo grenkega okusa.
Žveplo spada v isto kemično družino kot kisik in je močan razstrupljevalec, ki pomaga celo pri odstranjevanju težkih kovin iz telesa. Ker igra pomembno vlogo tudi pri nastajanju rdečih krvničk je pomemben ob poškodbah. Zagotavlja namreč zdravo cirkulacijo ter tako na mesto poškodbe prinaša potrebna hranila.
Ima antiseptične ter očiščevalne učinke v prebavnem traktu in hkrati stimulira izločke žolča, čisti kri, izboljšuje stanje las, pomaga pri delovanju jeter in spodbuja metabolizem.
Žveplo se v telesu porablja tudi za proizvodnjo glutationa, enega najbolj močnih antioksidantov, ki nastaja v našem telesu in med drugim služi tudi detoksifikaciji telesa. Brez žvepla glutation ne more delovati pravilno.
Torej, čeprav MSM po sebi ni antioksidant, spodbuja nastanek telesu lastnih antioksidantov. Po različnih poročanjih naj bi pomagal tudi pri sindromu karpalnega kanala.
Da bi sklepi ostali gibljivi, prožni in zdravi potrebujejo žveplove spojine. MSM deluje tako, da oskrbi telo z biološkim žveplom, ki neposredno poskrbi, da se hrustanec v sklepih obnovi.
Pomanjkanje žvepla v telesu je povezano tudi s številnimi degenerativnimi boleznimi sodobnega časa, npr. psihofizično utrujenostjo, depresijo, bolečino in stresom, zato lahko pripomore tudi k izboljšanju splošnega zdravja.
Predlagamo, da MSM dnevno popijete s kozarcem vode, v katerega ste stisnili nekaj limone, saj vitamin C sinergijsko še okrepi njegovo delovanje
MSM lahko vmešate tudi v svoj najljubši tonik (ali kremo) in z njim dnevno oopršite obraz – pomagal bo pri hitrejšem celjenju ranic, pomagal proti brazgotinam, aknam in različnim vnetnim stanjem (vključno z ekcemi in alergijami)
Na voljo tudi v naši spletni trgovini.
Certificirana svetovalka tradicionalne kitajske medicine
Pozdravljeni. Zanima me poreklo msm-ja.